Нова технологія обробки деревини

деревина мыцныше сталы

Інженери з Університету Меріленда (США) розробили особливу технологію обробки деревини, що дозволяє отримати матеріал, по міцності порівняної зі сталлю і титановим сплавом.

Процес включає в себе два етапи. На першому дерев'яні дошки поміщають в розчин гідроксиду натрію (NaOH) і сульфіту натрію (Na2SO3) і варять протягом 7 годин. Завдяки такій тривалій термічній і хімічній обробці з натуральної деревини частково видаляються лігнін і геміцелюлоза.

Після варіння приступають до другого етапу: розпарену деревину спресовують під тиском 5 МПа, в результаті чого виходить дуже міцний і жорсткий матеріал, здатний зупинити навіть кулю.

Такий обробці можуть бути піддані практично всі види деревини, при цьому в процесі варіння дерево можна зігнути, надавши йому бажану форму. Після пресування матеріал стає в 5 разів тонше, в 11,5 разів міцніше і в 10 разів жорсткіше початкового зразка. Двоступеневий процес обробки дерева робить матеріал в 6 разів легше стали.

Вчені сподіваються, що дана технологія дозволить створити цілий ряд легких і міцних матеріалів, які можна буде використовувати для будівництва будинків і виробництва меблів, і навіть в авіа- і машинобудуванні.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order