Нові датчики можна друкувати прямо на шкірі людини

термодатчик на руці

Вчені з Китаю представили метод друку датчиків прямо на шкірі людини. Для цього не потрібно нагрів або інші хворобливі процедури.

Дослідники пояснили, що зносостійкі датчики за останній час сильно еволюціонували — тепер від годинників і електродів ми перейшли до гнучких пристроїв, які забезпечують набагато більш точні біометричні вимірювання. Тому міжнародна команда дослідників роздрукувала датчики безпосередньо на шкірі людини без нагрівання. Раніше для цього використовували температури 300 градусів за Цельсієм — їх пацієнт безболісно перенести не може.

Тому дослідники змінили формулу допоміжного шару, друкований матеріал і виявили, що тепер шкіру можна друкувати прямо на шкірі пацієнта. Допоміжний шар для друку при кімнатній температурі складається з пасти з полівінілового спирту, основного інгредієнта в піліруемих масках для особи, карбонату кальцію, який складається з яєчної шкаралупи. Шар знижує шорсткість друкованої поверхні і дозволяє отримати ультратонкий шар металевих візерунків, який може гнутися і згинатися, зберігаючи при цьому електромеханічні можливості.

Датчики здатні точно і безперервно фіксувати температуру, вологість, рівень кисню в крові і пульс. Дослідники також об'єднали датчики на корпусі в мережу з можливістю бездротової передачі даних для відстеження комбінації сигналів у міру їх проходження.

Процес також є екологічно безпечним. Датчик залишається міцним в прохолодній воді протягом декількох днів. «Пристрій можна переробляти, так як витяг не зашкодить його. Це особливо важливо для людей з чутливою шкірою, наприклад, літніх людей і немовлят. Пристрій корисно і не є додатковим тягарем для людини або навколишнього середовища».

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!