Нова терапія лікування раку без хіміотерапії

боротьба з раком

Перші експерименти нової терапії показали, що по ефективності лікування можна порівняти з хіміотерапією і при цьому не шкодить здоровим клітинам. Лікування успішно протестували для раку грудей, шлунка і шкіри. Надалі його можна адаптувати до різних типів пухлин.

Нова робота вчених з Наньянського технологічного університету (Сінгапур) ґрунтується на знанні про те, що раковим клітинам для виживання і росту необхідні амінокислоти. Якщо позбавити їх амінокислот, наприклад, голодуванням або спеціальною дієтою з дефіцитом білка, то можна поліпшити прогноз, однак не всі пацієнти можуть витримати такий режим харчування на тлі важкої хвороби.

З цієї причини учені все-таки використовували аминокислотную залежність ракових клітин, але зробили лікування більш безпечним і простим. В основі лікування — наночастинка діоксиду кремнію, яка покрита незамінною для організму людини амінокислотою L-фенілаланін.

L-фенілаланін надходить в організм тільки з раціону. Ракові клітини використовують її поряд з іншими амінокислотами для зростання і виживання, тому вчені вирішили використовувати її в якості приманки, яка приховує в собі нанотерапевтіческій препарат.

Тестуючи нове лікування під назвою Nano-pPAAM на моделях мишей і клітинах людини, вчені побачили, що наночастинки вбивають близько 80% клітин раку грудей, шкіри та шлунку.

Ці результати можна порівняти з традиційними хіміотерапевтичними препаратами, однак на відміну від них Nano-pPAAM діє без будь-якої шкоди для здорових клітин.

Проникаючи всередину, наночастинки стимулюють виробництво активних форм кисню, змушуючи ракові клітини самознищуватится, пояснюють вчені.

«Наша стратегія не передбачає використання будь-яких препаратів і годиться тільки на унікальні властивості наночастинок, які провокують виробництво катастрофічного для раку рівня активних форм кисню», — прокоментував співавтор дослідження Тан Нгуа Сун.

В майбутньому це дозволить уникнути стійкості до лікування, яке нерідко виникає при декількох курсах хіміотерапії.

Тепер вчені вдосконалюють свій підхід, щоб досягти більшої ефективності для певних типів пухлин. Нову терапію планується використовувати з іншими методами лікування, включаючи імунотерапію, для досягнення синергетичного ефекту.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!