Новий хребет для м’яких роботів

новий хребет для мякого робота

Новий хребет зробив м'яких роботів в 3 рази швидше. Він дозволяє правильно розподіляти вагу і уникати зайвого тертя з поверхнею.

Хребет LEAP (Leveraging Elastic instabilities for Amplified Performance), розроблений Цзе Інь з Університету штату Північна Кароліна, дозволяє роботам частково копіювати пристрій тіла гепардів. Зазвичай м'які роботи пересуваються по твердій поверхні, завжди утримуючи всі чотири лапи на поверхні. Це сильно обмежує їх швидкість.

Проблему може вирішити хребет LEAP, який дозволяє переміщати вагу пристрою з одних лап на інші без втрати рівноваги. За допомогою нового хребта м'які роботи можуть рухатися мінімум в 3 рази швидше, переміщаючись на 2,7 довжини тіла в секунду. При цьому пристрій краще долає нахили. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Science Advances, хребет можна використовувати навіть під водою — роботи-риби стають на 32-122% швидше, ніж аналоги.

«Тепер ми можемо швидко перемикатися між станами — саме це вивільняє значну кількість енергії, дозволяючи роботу швидко переміщатися, — зазначив Інь в недавньому прес-релізі NCSU. — Це допоможе роботу галопом рухатися по поверхні — його ноги по черзі відриваються від поверхні».

Механізм LEAP можна масштабувати — вчені планують представити велику і маленьку версію хребта. Тому в майбутньому вони планують використовувати його як в дрібних пристроях, так і в роботах, які будуть імітувати гепардів.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!