В MIT розробили нановолокна, легші і міцніші за кевлар

сверхміцне волокно

Група дослідників з Массачусетського технологічного інституту (MIT) під керівництвом професора Грегорі Рутледжа розробила нові поліетиленові нановолокна. По міцності вони перевершують кевлар, який використовується для виготовлення бронежилетів.

При цьому був використаний метод отримання найтонших гелевих волокон, які продавлюються через нагрітий шприц. Після цього з отриманих ниток за допомогою електричного поля формується готова тканина.

Ці гелеві волокна мають лише кілька сотень нанометрів в товщину, але при цьому мають високу міцність, природу якої вченим поки не вдалось з’ясувати.

У порівнянні з вуглецевими і керамічними волокнами, нові нановолокна набагато міцніші, при цьому вони володіють меншою щільністю. І хоча вони недостатньо стійкі до розтягування, зате дуже легкі і недорогі у виробництві. Джерело

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net
Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order/