Металева піна легка як повітря

металева піна

Фахівці з США виготовили металеву піну легку як повітря

Ця металева піна настільки низької щільності, що її може підняти на спині комар. Піна поліпшить рентгенівські установки для експериментів з інерційним термоядерним синтезом за допомогою лазерів.

Надлегка металева піна — результат майже десяти років зусиль вчених Ліверморської національної лабораторії — це нагадує спагетті мережу випадковим чином з'єднаної з нанометрового дроту, сформованої в мініатюрну «губку». У ній стільки ж або ще менше атомів, ніж в повітрі.

Перед вченими стояло складне завдання: розробити метал з щільністю майже як у повітря, розміром декілька міліметрів і заданих габаритів. Крім того, матеріал повинен бути відтвореним навіть в разі подальшої зміни вимог.

Дослідники заморозили нанопроволоку всередині каркасу, заповненого сумішшю води і гліцерину. Після затвердіння матеріал видалили з каркасу, а замерзлу воду замінили ацетоном, який потім розчинили за допомогою рідкого вуглекислого газу. У підсумку залишився тільки метал і повітря.

Вітчизняні вчені, називають отриманий матеріал «пористим металевим монолітом».

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order