Матеріал, який самостійно відновлює свою структуру

Саовідновлювальний матеріал

Відновлювані частини тіла, одяг і взуття на даний момент здаються чимось фантастичним, але вчені всіма силами намагаються зробити неможливе реальним. Нещодавно їм вдалося виростити ампутований палець миші, а тепер група вчених з університету Південної Каліфорнії придумала матеріал, який здатний самостійно відновлювати свою структуру. Вважається, що він відмінно підійде для виготовлення автомобільних шин, підошви взуття і навіть деталей для роботів.

Матеріал призначений для 3D-принтерів, що друкують методом фотополімеризації. Під цим терміном мається на увазі використання світла для надання рідкій смолі твердої форми. Відновлювані властивості виникають при хімічних реакціях за участю тіолів. Взаємодіючі з окислювачами, вони перетворюються в дисульфіди, які і здатні відновлювати свою початкову форму після ушкоджень.

На жаль, наявність дисульфідів сильно уповільнює затвердіння фігур, тому дослідникам було важливо знайти оптимальну концентрацію речовин. Після декількох спроб у них вийшло досягти найкращого співвідношення властивостей самовідновлення і часу затвердіння.

Виготовлення предметів з отриманого матеріалу займає лише кілька десятків хвилин, залежно від розміру. Після механічного пошкодження матеріал відновлює свою структуру за кілька годин. Варто відзначити, що з підвищенням температури відновлення відбувається набагато швидше.

Дослідники планують продовжити роботу над вдосконаленням матеріалу. Вони хочуть досягти того, щоб його міцність дозволяла створювати бронежилети, які відновлюються після потрапляння куль.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order