«Квантове радіо» замість GPS

квантове радіо

Вчені Національного інституту стандартів і технологій США (NIST) продемонстрували можливості квантової фізики в сфері телекомунікацій і запропонували використовувати «квантове радіо» там, де мобільні мережі або GPS можуть підвести — в міських джунглях, під водою або під землею.

Група дослідників NIST працює в області низькочастотного магнітного радіо — дуже низькочастотних (ДНЧ) магнітних сигналів з цифровою модуляцією, здатних проникати крізь стіни будівель, товщу води і ґрунту далі, ніж звичайні електромагнітні сигнали з більш високими частотами. ДНЧ-електромагнітні поля вже використовуються, наприклад, для текстової комунікації підводних човнів, але не володіють достатньою ємністю для передачі аудіо- або відео. Також для передачі повідомлень субмарини змушені зараз зменшувати швидкість і підніматися на перископну глибину (близько 15-18 метрів нижче поверхні).

Квантові сенсори мають більшу чутливість до магнітних полів, що дозволяє збільшити зону прийому сигналу, а також ширину каналу до можливостей стільникового телефону. Таким чином, під водою або в інший важкопрохідній для звичайних електромагнітних хвиль місцевості можна буде вільно пересилати аудіо- та відеоінформацію, каже керівник проекту Дейв Хоув.

Учені продемонстрували можливості виявлення магнітного сигналу за допомогою сенсорів, що працюють на квантових властивості атомів рубідію. Технологія NIST дозволила змінювати магнітні поля атомів, щоб модулювати частоту, точніше, горизонтальні і вертикальні положення форми сигналу. Під час випробувань сенсори засікли більш слабкі сигнали, ніж зазвичай — з силою 1 ВТЛ — і на дуже низькій частоті, нижче 1 кГц.

Для подальшого поліпшення ефективності технології фахівці NIST будують і тестують квантовий магнітометр. Це пристрій на зразок квантових годин буде ловити сигнали, перемикаючись між рівнями енергії атомів, а також іншими їх властивостями, пояснює Хоув. Вчені сподіваються збільшити дальність низькочастотного сигналу, посиливши чутливість сенсора, придушивши шуми і підвищивши ефективність використання пропускної здатності сенсора. Джерело

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net
Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order/