Перша в Китаї лінія з випуску твердотільних батарей

твердотільні батареї

Поступово на зміну літій-іонним батареям приходять досконаліші твердотільні — правда, поки обсяг їх виробництва незначний. Однак ця ситуація незабаром зміниться на краще.

За повідомленням китайських ЗМІ, стартап Qing Tao Energy Development Co при Університеті Сіньхуа запустив першу в країні лінію з випуску твердотільних акумуляторів.

Основна їх відмінність – наявність твердих електродів і твердих електролітів (в літій-іонних батареях рідкий електроліт або гелеподібний). Це робить їх не тільки безпечними, але і дозволяє досягати більшої щільності енергії. Так у однієї із виготовлених «твердих» батарей густина енергії становить понад 400 Втгод/кг, тоді як у нового літій-іонного акумулятора — лише від 250 до 300 Втгод/кг.

Компанія інвестувала в проект 1 млрд. юанів (144 млн. дол. США), а сумарна потужність виготовлених батарей складе 100 МВт/год на рік. Цієї кількості достатньо для забезпечення 2000 електромобілів великої дальності. За планом, до 2020 року цей показник має зрости до 700 МВт/год.

Наразі дослідженнями в цій сфері проводять фахівці Volkswagen, Toyota, Dyson, BMW і Fisker. На думку експертів, на повну заміну літій-іонних батарей на твердотілі може піти багато часу, але введення потужної виробничої лінії в Китаї, безумовно, прискорить цей процес.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order