Винахід вогнетривкої рідини для гасіння пожеж

винахід протипожежної речовини

Новий засіб пожежогасіння , що винайшли американські вчені містить тільки нетоксичні речовини, які не є безпечними ні для рослин, ні для тварин і людей. Крім того, всі складові доступні і недорогі, тому виробництво буде вкрай простим і економічним.

В останні десятиліття вогонь завдає все більшої шкоди природі. Від пожеж також страждають люди — особливо коли дим поширюється на сотні кілометрів. Нарешті, палаючі ліси, знижують обсяг виробленого кисню, відправляють в атмосферу вуглекислий газ.

Крім води, сучасні пожежні використовують вогнегасні агенти: поглинаючі рідини гелі та полімери. Але їх принцип дії заснований на фосфаті амонію і його похідних. Як тільки зібрана ними вода випаровується — це відбувається приблизно за годину, — засіб перестає бути ефективним, і оброблена ними територія знову стає вразливою.

Працюючи над засобом нового покоління, фахівці зі Стенфордського університету поставили завдання продовжити час випаровування води. В результаті було створено гелієвидну речовину на основі целюлози з невеликими добавками діоксиду кремнію. Вона довго залишається на поверхні не дивлячись на вітер або дощ, і це дозволяє використовувати її не тільки в момент гасіння пожеж, а й превентивно — обробивши дерева в зоні ризику.

Властивості гелю були протестовані на трав'янистій сухій ділянці в Каліфорнії. Було доведено, що вогнегасний агент продовжує захищати рослинність навіть після випадіння півтора сантиметрів опадів протягом місяця, після чого повністю розкладається. Цього достатньо для того, щоб захистити дерева в найнебезпечніший період.

Вчені додають, що обробляти великі лісові масиви поки не планується: в Каліфорнії 70% пожеж починаються з боку автомагістралей, тому достатньо буде захистити придорожні ділянки.

За матеріалами джерела:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!