Винайдено дорожнє покриття, що пропускає воду

водопоглинаючий бетон

Дуже скоро може настати ера, коли в містах не буде калюж і повеней. І все це стане можливо винайденому компанією Lafarg Tarmac дорожньому покриттю, яке пропускає через себе воду.

Це проникаюче покриття назвали бетон Topmix Permeable, він здатний пропускати крізь себе до 4000 літрів води за хвилину, практично не залишаючи калюж. А зроблені з нього дороги отримають властивість завжди залишатися сухими поверхнями. Крім цього, за заявою його творців, дана адсорбувальна властивість покриття дозволить в жарку погоду знижувати температуру доріг, бо просочувальна вода може перебувати під ним в системі дренажних каналів або мембран, і, випаровуючись, його охолоджувати.

Над створенням подібного дорожнього покриття вчені-інженери працювали більше 60 років. Довгий час вони не могли надати йому належну міцність, яка дозволила б використовувати такий бетон при будівництві доріг. Однак, зараз ця проблема вирішена, і для демонстрації властивостей покриття їм була залита площа однієї з автостоянок в англійському місті Хай-Уіком.

Верхній шар покриття, по суті, складається з великої гальки, яка дозволяє воді просочуватися всередину. Під ним може перебувати поглинаюча підкладка з дренажними каналами або спеціальною мембраною. І все це вкладається безпосередньо на незайманий ґрунт.

Таке покриття може стати ідеальним для будівництва доріг, розташованих в низинах міст, куди при зливових дощах стікається вода. Також воно зможе вирішити проблему з калюжами на під'їзних доріжках до будинків, велосипедних доріжках і автостоянках. Тобто там, де застоюється вода і калюжі можуть становити небезпеку для людей і автомобілів.

На жаль, поки автори цього унікального асфальту кажуть, що він створений для теплих міст, бо від сильних морозів такий бетон лопається і дає тріщини. Однак, вчені наполегливо працюють і сподіваються в найближчому майбутньому вирішити і цю проблему.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order