Винайдено гнучку безпровідну зарядку гаджетів

бездротовий зарядник

Вчені Токійського університету висунули новий спосіб забезпечення бездротової зарядки смартфонів і іншої «розумної» електроніки. В основі його лежить пружність і легке розрізання за заданими розмірами полотно-передатчика енергії.

Керівник дослідження Ре Такахаші пояснює: «Я прагну жити в бездротовому світі. Уявіть, які прекрасні будинки і офіси без простягнутих кабелів, і як це важливо для таких передових галузей, як робототехніка».

Такахаші вчиться в аспірантурі, і його попередня наукова робота була пов'язана з роботами: саме тоді він загорівся ідеєю гранично спростити процес зарядки гаджетів. Так і з'явився перший в світі гнучкий нарізний бездротовий зарядник — лист, з яким можна надати будь-яку форму, в залежності від поверхні, на якій будуть заряджатися пристрою.

Полотно можна не тільки різати, а й обертати їм вигнуті поверхні. В результаті вийшов пристрій, за допомогою якого практично будь-яка поверхня може стати бездротової зарядної базою для гаджета.

Полотно-енергоносій має принципово конструктивну відміну від наявних на ринку безконтактних зарядок. В обох випадках провідна спіраль в зарядному пристрої індукує струм в сполучаєму спіраль гаджета, проте в розробці японського інженера енергоносій не тільки значно тонше, але і має велику активну зону через розташування спіралей по відношенню один до одного.

Зв'язок між спіралями в листі не порушується при нарізці на невеликі сегменти, тому кожен з них зберігає свої характеристики і продовжує заряджати електронні пристрої.

Шматок матеріалу площею 0,4 м2 передає від 2 до 5 ватт енергії, і цього достатньо для зарядки смартфону. Винахідник вважає, що це далеко не межа, і в найближчі кілька років полотно-енергоносій зможе передати десятки ват для підзарядки невеликого комп'ютера, а також знайде застосування у виробництві меблів, іграшок, сумок та одягу.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order