ІННОВАЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ НА ВИРОЩУВАННЯ ФРУКТІВ

інноваційна технологія

Нове технологічне рішення щодо захисту рослин, яке дає змогу сільськогосподарським виробникам відкривати та закривати рослини укривними матеріалами протягом декількох хвилин, є перспективою підвищення ефективності та, як наслідок, зниження виробничих витрат та всебічного використання садів.

Розробники іноваційної технології Wayki заявляють, що виробники вже використовують її у вишневих садах, щоб швидше розгортати та згортати укривні покриття при зміні погоди. Один працівник може покрити або зняти укриття з одного гектара саду лише за 20 хвилин. Система приводиться в дію вручну. З більшістю існуючих автоматичних або напівавтоматичних систем цей процес триває набагато довше і вимагає значно більшої кількості робочої сили, а також коштують значно дорожче. Технологія  Wayki використовує структуру існуючих стовпів і може працювати з  різними  видами укривних матеріалів на одній площі.  Компанія працює з виробниками для використання технології Wayki для інших культур, включаючи чорницю, яблука та ін, а також у виноградниках.

Можливість вирощувати фрукти в природних умовах, а не всередині штучного мікроклімату, створеного під укриттям, допомагає отримати міцніші та солодші плоди. Наприклад, у вишні, вирощеної під постійним укриттям, плоди, як правило, м'якші та менш солодкі.

Технологія Wayki була розроблена в Чилі, де передбачається вирощування вишні до 2020 року на майже 40 000 гектарах, що становить приблизно 85% експорту цих фруктів до північної півкулі. Технологія запускається в Європі вперше.

«По всьому світу ми відчуваємо все більш суворі та несподівані погодні умови. Це має серйозні наслідки для плодоовочевого бізнесу, оскільки підвищує ймовірність погодних катаклізмів, включаючи дощ та град, що завдають шкоди фруктам, а також сильних вітрів, що шкодять розвитку інфраструктури, таких як стовпи та кабелі. Наша інноваційна технологія дає садівникам можливість майже миттєво реагувати на зміни погоди. Це економить час і витрати на робочу силу, і ми також вважаємо, що в кінцевому підсумку допомагає вирощувати якісні фрукти. Технологія Wayki добре зарекомендувала себе в Чилі, і зараз ми обговорюємо умови співпраці з виробниками, установниками та дослідницькими центрами в Італії та ряді інших європейських країн» — сказав Крістіан Лопес з Wayki Europe.

Wayki Europe має домовленість незабаром встановити лінії в італійських та норвезьких вишневих садах, а також співпрацює з виробниками в Чилі, щоб адаптувати систему далі. Патентована система Wayki коштує від 350 до 450 євро на лінію залежно від довжини лінії та відстані між стовпами. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order