Всесвітній день вітру

Всемирный-день-ветра

15 червня кожного року відзначається Всесвітній день вітру (Global Wind Day)

Вперше День вітру відзначався в Європі в 2007 році. Уже в 2009 році він набув статусу всесвітнього, до святкування приєдналися понад 30 країн. З кожним роком їх кількість швидко зростає.

Ініціаторами створення свята стали Європейська асоціація вітроенергетики і Всесвітня рада по енергії вітру. А його мета — привернення уваги громадськості (в першу чергу, представників енергетичних комплексів різних країн) до величезного потенціалу вітроенергетики.

На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе вирішити великий ряд проблем не тільки енергетичного, а й економічного, а також екологічного характеру. Зокрема, активна робота в цьому напрямку може призвести до скорочення величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетику. В результаті, не буде так гостро стояти проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату.

«За вітроенергетичними установками — майбутнє!», — кажуть експерти. Багато країн розуміють це вже зараз. Незважаючи на сумніви скептиків, які вважають «приручення вітру» безперспективною затією, вітроенергетичні установки (ВЕУ) сьогодні успішно діють майже в 80 країнах світу, а в виробництві енергії з вітру беруть участь тисячі людей.

Основними лідерами по потужності введених в експлуатацію ВЕУ на даний момент є Китай, США, Німеччина та Іспанія.

Організатори Дня вітру підкреслюють, що до числа основних завдань свята відноситься і знайомство з вітроенергетикою широкому загалу. Людям на практиці показують, як народжується енергія вітру. 15 червня в багатьох країнах світу проводяться тисячі різних заходів, в рамках яких для населення влаштовуються екскурсії на вітрові станції і зустрічі з експертами, проходять лекції та семінари на тему «Вітер — альтернативне джерело енергії».

Журнал «Винахідник і організатор» інформує всіх своїх передплатників, відвідувачів наших ресурсів, і пропонує розмножити цю інформацію. Якщо є цікаві приклади розробок, винаходів з цього приводу, надсилайте до редакції. Ці матеріали будуть надруковані на сайті і в журналі.