Паливо з води і сонячного світла

прилад для розділення води

Вчені з американського Університету Райса США створили спеціальний пристрій здатний розщеплювати воду і виробляти водень. Про це повідомляє New Atlas.

Розробка складається з перовскітових фотоелементів, до яких підведені електроди з каталізатора, що запускає електроліз води. Коли сонячне світло потрапляє на елемент, він починає виробляти електрику, яка живить каталізатор, який, потім, розщеплює воду на кисень і водень. Газ бульбашками піднімається до поверхні, звідки його можна потім збирати.

Продуктивність перетворення сонячного світла в водень становить близько 6,7% — відносно високий результат для такого типу системи. Але найбільш цікаво те, наскільки нова конструкція самодостатня.

Фотоелемент і електроди складають єдине ціле: компоненти сонячного елемента укладені в полімерну оболонку, яка захищає їх від пошкоджень, але пропускає сонячне світло. Електроди знаходяться на зовнішній стороні, де вони можуть розщеплювати воду.

Ідея полягає в тому, що пристрій можна просто кинути в воду там, де падають прямі сонячні промені, і залишити на тривалий термін виробляти потихеньку водень.

При цьому вчені модифікували перовскітові фотоелементи таким чином, щоб вони не вимагали дорогих компонентів на зразок платини. Це спрощує комерціалізацію технології.

«Завдяки такій хитрої конструкції можна в потенціалі побудувати самодостатній цикл. Навіть коли сонячного світла немає, можна запасати енергію у вигляді хімічного палива. Можна зберігати водень і кисень в окремих баках і приєднати окремий модуль, на зразок паливного елемента, який перетворює це паливо назад в електрику», — повідомив керівник проекту Цзюнь Лоу.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!