Екологічна заміна пластику

екологічна заміна пластику

Новий матеріал створений із суміші каучуку і біорозкладаного пластику. Він досить міцний і гнучкий, щоб використовувати його в харчовій промисловості і навіть для створення деталей техніки.

Вчені серйозно стурбовані пластиковим забрудненням планети. Однак відмовитися від цього зручного і дешевого матеріалу не так просто. Всі спроби створити конкурентноспроможні біорозкладані замінники пластику досі закінчувалися невдачею.

Ситуацію може змінити розробка фахівців з Університету штату Огайо. Дослідники поєднали натуральний каучук з полімером PHBV, який часто розглядається як екологічна і стійка заміна пластику.

На виході вийшов продукт, який на 75% міцніший і на 100% еластичніший, ніж чистий PHBV. Такий матеріал набагато простіше перетворити в харчову упаковку, в тому числі аналог целофанової плівки. Крім того, його можна використовувати для створення посуду, рукавичок і навіть деталей для техніки.

Вчені припускають, що матеріал можна буде додатково покращити, додавши в суміш рослинні волокна з відходів виробництва або висушені і розмелені бур’яни. Це допоможе вирішити відразу декілька екологічних проблем одночасно.

У багатьох країнах одноразовий пластик забороняють, не чекаючи появи заміни. Наприклад, в Євросоюзі виробництво більшості його видів припиниться з 2021 року. Політики впевнені: якщо не приймати таких жорстких заходів, пластику в океані буде більше, ніж риби.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order