Дрон здатний бурити землю

дрон з буром

Новий безпілотник від інженерів з США оснащений буром, здатним проникати крізь ґрунт і глину. Крім науково-дослідних робіт і обслуговування сільського господарства, дрон також може стати в нагоді і на полі бою.

Дрони стали неймовірно популярні переважно завдяки здатності літати: з їх допомогою будь-який бажаючий отримав можливість зробити гарний панорамний кадр (а деякі примудрялися навіть приробити до дрону вогнемет). Однак новий проект Університету Небраски-Лінкольна йде проти усталених канонів: цей дрон риє … діри.

Квадрокоптер від інженерів лабораторії UNL NIMBUS оснащений значним дрилем. Після приземлення він здатний впровадитися в бруд, пісок або глину. З його допомогою геологи та інші вчені зможуть збирати зразки ґрунту навіть в важкодоступних точках. Розробка такого дрону ускладнилося цілою купою проблем, тому що не можна «просто» приробити дриль до літаючого роботу. У БЛП, як правило, дуже обмежений запас акумулятора, так що більш ніж півгодини на повітрі їм не протриматися. Величезний бур — це не тільки сильний дестабілізуючий елемент, але і дуже енерговитратне обладнання.

Інженери вирішили проблему просто і ефективно: вони задіяли відразу кілька дронів. Один доставляє вантаж до мети і скидає малий дрон з буром, що дозволяє заощадити енергію для буріння. Незважаючи на те, що політ і навіть скидання вантажу дрони можуть працбвати в автономному режимі, вибирати точку приземлення все ж доводиться оператору. Звичайно, крім сільгосп-контролю і наукових досліджень, ці безпілотники з часом можуть бути корисні і в армійських цілях — не випадково NIMBUS активно фінансує не тільки Мінсільгосп США, але і Управління наукових досліджень ВВС, яке ось уже кілька років активно працює над створенням ефективних бойових дронів і безпілотників підтримки.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order