Космос, очима британського винахідника-самоучки

Стів Бенет винахідник-самоучка

Британський винахідник-самоучка зібрав космічну ракету Nova 2 в гаражі. Стів Беннет конструював ракети задовго до того, як темою зайнялися Ілон Маск і Джефф Безос. І впевнений, що вже зараз в космос літали б не тільки туристи-мільйонери, якби йому вистачило фінансування. Свою нову ракету він збирає в ангарі по сусідству з торговцями білковими добавками і складом крісел-каталок.

На рахунку компанії винахідника-самоучки Стіва Беннета Starchaser Industries два дуже серйозних для британського ракетобудування досягнення. 11-метрова Nova 1 стала найбільшою ракетою, запущеною в Британії, а восьмиметровий Skybolt 2 став найбільшою ракетою серед сучасних.

Головна проблема — фінансування. Ракети Беннет і його співробітники, серед яких чимало волонтерів, збирають буквально на коліні. Nova 1 злетіла в 2001 році, створення Skybolt 2 зайняло ще 16 років. А запускали ракету з переобладнаної в «мобільний космодром» вантажівки.

В інтерв'ю Беннет заявив, що якщо у нього буде $ 13 млн, його нова ракета — Nova 2 — відправить космічних туристів в суборбітальний політ протягом трьох років.

У матеріалі Беннет постає талановитим і фанатично відданим своїй справі інженером, але без натяку на підприємницьку жилку. Він не марить Марсом, але готовий годинами пояснювати переваги своїх гібридних двигунів і нюанси використовуваних в конструкції ракет матеріалів. До 1992 року у нього не було навіть окремого приміщення, і деталі ракет він зберігав по всьому будинку. Пізніше він отримав посаду та лабораторію в Салфордському університеті — але грошей особливо не додалося.

Зараз Беннет працює над першим пілотованим проектом: 12-метрова Nova 2 повинна відправити космічних туристів в суборбітальний політ. Інженер вважає найбільш складною частиною програми випробування пасажирської капсули.

Поки програма вельми обмежена: капсулу з пілотом вдалося скинути з літака, і вона успішно спланувала на поверхню. Але для наступного рубежу тесту — роботи аварійної системи порятунку — потрібно запустити капсулу на ракеті. А на її створення потрібні гроші.

Беннет впевнений, що космос може стати доступним досить скоро — але йому все частіше здається, що зусиль недостатньо: «Хочу, щоб про це дізналося якомога більше людей. Якщо є ті, хто хоче стати волонтером, літати на ракеті, брати участь у випробуваннях … Один я зробити це не зможу».

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order