Створено композитний матеріал, що самоохолоджується

самоохолоджувальний матеріал

Як передає видання Scientific Reports, група вчених з Ноттенгемского Університету (Великобританія) в даний момент розробляє унікальний матеріал, який може охолоджувати сам себе без допоміжних елементів. За визнанням авторів розробки, новий матеріал може бути використаний практично в будь-якій сфері: від медицини для лікування опіків, до космічної галузі, де його можна застосувати для протидії тепловому впливу при вході в атмосферу.

Унікальні властивості композитного матеріалу пояснюються тим, що всередині нього розташовуються мікроканали з охолоджувальною рідиною, яка реагує на підвищення температури.

«Головним завданням при створенні матеріалу було змусити його реагувати на зміну температури так само, як це робить людське тіло.» — заявив автор роботи Марк Олсон.

Сам матеріал має у своєму складі 2 шари органічного скла. Обидва вони «розкреслені» лазером таким чином, що в них виходить «малюнок» з мікроскопічних каналів. Це забезпечує створення місць для циркуляції рідини приблизно так, як це відбувається в нашому організмі за допомогою капілярної сітки. Крім цього матеріал здатний вимірювати температуру на своїй поверхні і охолоджуватися тільки в тих місцях, де це необхідно в даний момент.

«Природа використовує рідину для того, щоб відрегулювати температуру. Наша модель фактично повторює цю схему. Такий підхід призведе до створення абсолютно нового типу матеріалів, здатних однаково ефективно поглинати як сонячну радіацію або нівелювати вплив високої температури при вході в атмосферу, так і охолоджувати поверхню шкіри при опіках.»

Крім того, автори роботи говорять, що відведене тепло можна використовувати для отримання енергії. Наприклад, тепла рідина, циркулюючи, може передавати тепло в спеціальні резервуари, де його можна буде перетворити в електричну енергію або будь-яку іншу.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order