Британія за «чисту» енергетику

чиста енергетика

Вітрові електростанції пропонують британським споживачам найнижчі ціни на електроенергію, тому від уряду країни чекають активних дій з розвитку «чистої» енергетики, пише сайт ВВС.

В цьому році британські вітрові електростанції генерували на 75% більше електрики, ніж вугільні. Сонячні в свою чергу обігнали вугільні на 50% — про це в своєму звіті повідомила компанія MyGridGB. В цілому, поновлювані джерела виробляли більше енергії, ніж традиційні електростанції 315 днів 2017 року (за даними на 12 грудня). Вітер «обганяв» вугілля на протязі 263 днів, а сонце «перемагало» викопне паливо 180 днів.

З квітня по серпень було всього 10 днів, коли вугільним електростанціям вдалося виробити більше енергії, ніж сонячним. За рік поновлювані джерела в три рази перевершили по генерації вугільні електростанції Великобританії. За даними BM Reports і Університету Шеффілда, в 2017 було встановлено відразу кілька «зелених» рекордів, включаючи 24 години тільки на «чистої» енергії і падіння цін на вітрову енергетику.

«Відмовитися від вугілля не так складно — він забезпечує всього 7% генерації енергії в нашій країні. Але якщо Британія продовжить використовувати природний газ в тому ж обсязі, ми не зможемо скоротити кількість парникових викидів до 2020 року і продовжимо залежати від світових цін на паливо», — заявив доктор Ендрю Кроссленд з MyGridGB.

Тому уряд має вжити додаткових заходів щодо розвитку відновлювальної енергетики. Адже зараз це найдешевше джерело електроенергії для споживачів, — вважає виконавчий директор RenewableUK Емма Пінчбек. — Тоді 2018 рік зможе стати "золотим" для поновлюваних джерел електроенергії в Великобританії». Джерело

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net
Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order/