Безпровідний наногенератор, що використовує енергію тертя

чиста енергія

Фахівці Інституту наноматеріалів Університету Клемсона (США) на один крок наблизилися до можливості використання енергії тертя, розробивши бездротовий трибоелектричних наногенератор.

У березні минулого року група фізиків інституту винайшла надпростий трибоелектричних наногенератор (U-TENG) — невеликий пристрій з пластика і плівки, який виробляє електрику від тертя і вібрації, наприклад, від ударів в долоні або кроків. Потім ця енергія відправляється на зберігання в конденсатор або батарею. Новітня розробка вчених, описана в статті журналу Advanced Energy Materials, — бездротова версія U-TENG, або W-TENG — істотно розширює можливості цієї технології.

У разі W-TENG пластикові елементи були замінені на багатоскладне волокно з графена і полілактиду, біорозкладеного полімеру. Полілактид відмінно підходить для поділу позитивних і негативних зарядів, але погано проводить електрику, ось чому дослідники з'єднали його з графеном. Замість каптонованій плівки стали використовувати тефлон, який добре поєднується з графеном і полілактидом, створюючи високу напругу.

В кінцевому підсумку з'явився пристрій, який виробляє максимальну напругу в 3000 вольт — досить для того, щоб живити стандартні електричні розетки або рідкокристалічні монітори. Через високої напруги W-TENG генерує навколо себе електричне поле, енергію якого можна передавати і зберігати без проводів.

«Пристрій не тільки дає енергію, але і може бути використано як дистанційне керування. Наприклад, можна включити W-TENG, і електричне поле відкриє двері гаража або активує охоронну систему — і все це без батареї, пасивно і без проводів », — каже Сай Суніл Малінені, перший автор що вийшла статті. Бездротовий W-TENG можна використовувати в умовах з обмеженим запасом енергії, зокрема, в космосі, у відкритому морі або на полі бою, пише Phys.org. Джерело  

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order