Альтернатива літій-іонним акумуляторам

цинковий акумулятор

У всіх нових електронних пристроїв, чи то новенький iPhone Xs або дешевий смарт-браслет за 1 долар, замовлений у відомому китайському інтернет-магазині, є одна спільна риса: всі вони живляться від літій-іонних акумуляторних батарей. Причому з розвитком технологій ці елементи живлення мало змінюються і часом не можуть забезпечити належний рівень автономності пристрою, змушуючи нас використовувати зовнішні зарядні пристрої. Звичайно, існує маса розробок у цій сфері, але більшість з них надто дорогі і не завжди практичні. Проте вихід є і, цілком можливо, зовсім скоро на зміну літію прийде цинк.

Крім усього іншого, літій-іонні акумулятори вразливі до високих температур, що обмежує коло їх застосування. Але подолати всі вищезазначені проблеми цілком можливо. Як повідомляє видання The New York Times, каліфорнійська компанія NantEnergy, очолювана Патріком Сун-Шіоном зуміла створити одну з перших (а головне ефективну і недорогу) перезаряджувану батарею на основі оксиду цинку.

«Випробування систем зберігання енергії за допомогою цинку проходили протягом останніх 6 років. Під час серії тестів вони були розгорнуті для живлення 110 сіл в дев’яти країнах Азії і Африки. Такі акумуляторні батареї в поєднанні з сонячними елементами живлення можуть бути об’єднані для створення системи, що живить невеликий міський квартал.» — заявив пан Сун-Шіон.

Основний енергетичний блок батареї складається з еластичних елементів, укладених в спеціальний кожух та плати для контролю за накопиченням заряду і оксиду цинку, який і бере участь в енергообміну. Цинкова батарея працює таким чином, що її елементи не бояться нагрівання, а значить для акумуляторів не потрібні системи охолодження для запобігання перенагрівання. За повідомленнями розробників, вже зараз виробництво цинкових акумуляторів в перерахунку на 1 кіловат/годину не повинно перевищити 100 доларів США, в той час як вартість літій-іонних батарей досягає 300-400 доларів за той же 1 кіловат/годину.

На даний момент керівництво NantEnergy розраховує знайти застосування своїй технології в телекомунікаційних вежах, а потім почати забезпечення енергією житлового сектора. Першими розраховувати на підключення до нового джерела електроенергії можуть жителів штатів Нью-Йорк і Каліфорнія. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order