ДВЗ від Mazda такий же екологічний, як і електродвигун

ДВЗ Мазда

Інженери компанії обіцяють випустити двигун Skyactiv-3, ефективність якого буде досягати 56%, а викиди зменшаться на чверть. Правда, яким чином компанія збирається домогтися рекордного ККД, і як скоро двигун з'явиться на ринку, поки невідомо.

Mazda вже почала роботу над новим поколінням ефективних двигунів внутрішнього згоряння Skyactiv-X. Компанія вважає, що зможе зробити їх такими ж «чистими», як електромотори. Зрозуміло, якщо враховувати весь цикл виробництва електричних автомобілів, включаючи викиди СО2 при генерації електроенергії. Автовиробник сподівається збільшити ефективність Skyactiv-3 до 56%, що близько до максимального теоретичного ККД газотурбінного двигуна. Якщо вдасться досягти цього результату, викиди СО2 скоротяться відразу на чверть.

Нагадаємо, двигун Skyactiv-X поєднує паливну ефективність з низьким рівнем забруднення. Він стискає бензино-повітряну суміш набагато могутніше, ніж звичайний двигун, а потім запалює її за допомогою технології іскрового запалювання (SCCI). Це дозволяє спалювати більше газів і направляти в колеса на 30% більше потужності при тій же витраті палива.

Поки ККД в 56% здається науковою фантастикою, а інженери Mazda не говорять, яким чином вони збираються досягти такої ефективності. А в країнах, наприклад в Франції, де 90% електроенергії виробляється без викидів СО2, автомобілі з ДВЗ все одно будуть набагато менш «чистими», ніж електрокари.

Більш того: якщо Skyactiv-X з'явиться на ринку тільки в 2019 році, Skyactiv-3 не варто чекати раніше середини 2020-х. До цього терміну популярність поновлюваних джерел енергії зросте багаторазово, ціни на електрику стануть нижче, а модельний ряд електричних автомобілів — ширше і доступніше. Однак двигуни з ДВЗ все одно не зникнуть в найближчі кілька десятиліть. І потрібно віддати належне компанії Mazda, яка хоча б намагається вдосконалити їх і зробити менш шкідливими.

А ось невелика британська компанія Camcon Auto вже створила інноваційну технологію цифрової системи клапанів двигуна внутрішнього згоряння, завдяки якій не використовується традиційний розподільний вал. Після тисячі годин динамометричного тестування система продемонструвала економію палива в 7,5%, а також зниження викидів на 20%. Джерело

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order